Пілотний проект циркулярності в Гостомелі

Гостомель

Наш початковий пілотний проект з циркулярності розпочався в Гостомелі, символічному північному передмісті Києва, яке продемонструвало надзвичайну стійкість, незважаючи на масові руйнування на початку вторгнення.

У вересні 2022 року ми підписали меморандум про взаєморозуміння за підтримки губернатора Київської області та французького уряду, представленого пані Катрін Колонною, міністром закордонних справ Франції, щоб розпочати пілотний проєкт зі сталої деконструкції чотирьох зруйнованих будівель.

На початку 2023 року компанія “Нео-Еко Україна” успішно знесла будівлі в рекордно короткі терміни, при цьому доведено, що 90% з 50 000 тонн демонтованого щебеню можна переробити.

Крім того, ми незалежно продемонстрували, що після детального аналізу і тестування матеріали, перероблені з уламків війни в Гостомелі, включаючи пісок, щебінь і шлак, придатні для подальшого використання, наприклад, у реконструкції. Лише завдяки цьому проекту вдалося уникнути викидів тисяч тонн CO2 порівняно з традиційними методами утилізації та переробки уламків лайнерів.

Крім того, демонтаж і сортування відходів створили 20 додаткових робочих місць протягом трьох місяців порівняно з традиційним будівельним майданчиком, і жодних відходів не було вивезено на звалища, що дозволило уникнути неконтрольованого захоронення 7 150 м3 відходів у природі та пов’язаного з цим забруднення ґрунту і ґрунтових вод.

“Нео-Еко Україна” пишається тим, що завершила ці ключові етапи свого знакового проекту в Гостомелі, продемонструвавши, як циркулярна економіка та її переваги можуть бути застосовані під час вторгнення та впродовж усього періоду відновлення України.