Наші послуги

“Нео-Еко Україна” вірить, що відходи – це ресурс, і наша мета – дати нове життя усім використаним матеріалам, у тому числі й залишкам війни, одночасно примиряючи громаду, економіку та навколишнє середовище.

Наші послуги

Наша компанія спеціалізується на ефективній переробці матеріалів для зменшення негативного впливу на навколишнє середовище, розширення ринку вторинної сировини та розробки нових біо- та екоматеріалів.

Спектр послуг “Нео-Еко Україна” включає в себе

1

Рішення для переробки та управління відходами

2

Інструменти оцінки збитків з використанням ШІ

3

Навчання та управління поводженням з азбестом

4

Низьковуглецевий цемент

5

Ноу-хау у відновленні та повторному використанні відходів та уламків війни

6

Дизайн та розробка еко-продуктів

7

Консультації та поради щодо створення циркулярних економічних циклів

8

Навчання та підтримка циркулярної економіки

10

Відновлення громади

Приклади наших послуг:

Екологічна відбудова
Оцінка збитків
Відновлення громади
Повторне використання, дизайн та розробка еко-продуктів
Навчання та управління поводженням з азбестом
Низьковуглецевий цемент
Навчання та адвокація циркулярної економіки

Екологічна відбудова

Ми в “Нео-Еко Україна” розуміємо, що відповідальне поводження з відходами є важливою складовою сталого розвитку. Саме тому ми пропонуємо спеціалізовані консалтингові послуги з управління відходами для підприємств, організацій та громад.

Наша команда експертів працюватиме з вашою організацією над розробкою індивідуальних рішень з управління відходами відповідно до ваших цілей сталого розвитку. Ми можемо оцінити вашу поточну практику поводження з відходами, визначити сфери для вдосконалення та запропонувати комплексні стратегії для оптимізації управління відходами.

Наші консалтингові послуги з управління відходами включають

  • Оцінка відходів: Ми проводимо ретельний аналіз процесів утворення та утилізації відходів, щоб виявити недоліки та можливості для їх зменшення.
  • Відповідність нормативним вимогам: Ми гарантуємо, що ваша практика поводження з відходами відповідає місцевим та міжнародним нормам, допомагаючи вам уникнути потенційних юридичних та екологічних проблем.
  • Мінімізація відходів: Наші проектні менеджери працюють з вами над впровадженням стратегій мінімізації відходів, щоб зменшити ваш вплив на навколишнє середовище та знизити витрати на утилізацію.
  • Програми переробки: Ми розробляємо та впроваджуємо ефективні програми переробки відходів, щоб допомогти вам уникнути захоронення вторинної сировини на звалищах і зробити свій внесок у циркулярну економіку.
  • Зменшення впливу на довкілля: Ми зосереджуємося на мінімізації впливу ваших методів управління відходами на навколишнє середовище, оптимізуючи при цьому використання ресурсів.

Оцінка збитків

Відновлення інфраструктури та економіки України під час і після війни є величезним викликом, але водночас і значною можливістю для модернізації країни з метою вступу до ЄС. Водночас, враховуючи масштаби руйнувань, вкрай важливо визначити економічно ефективні способи відбудови, які б одночасно захищали навколишнє середовище та клімат.

Оскільки цифрова революція виходить за межі та впливає на всі сектори економіки, очевидно, що для прискорення відновлювальних робіт необхідно інтегрувати передові технології.

Neo-Eco Ukraine, Місія Схід та UA Damage у партнерстві підготували детальний звіт про оцінку збитків, завданих 70 сільським населеним пунктам Миколаївської області, який має на меті сприяти ефективному плануванню та виконанню заходів з відновлення регіону та підвищити обізнаність про потенціал застосування циркулярної економіки у відновлювальних роботах. Метою цього інноваційного підходу, що базується на даних і використовує останні досягнення в галузі технологій штучного інтелекту, є забезпечення кращої підзвітності, точності та прозорості у відновленні кращої, більш сталої України для майбутніх поколінь.

Звіт про спільну оцінку збитків та конференцію можна переглянути тут: Звіт про оцінку збитків у Миколаєві

Відновлення громади

У “Нео-Еко Україна” ми глибоко віддані відновленню громад як невід’ємній частині нашого цілісного підходу до циркулярної економіки. Ми віримо, що процвітаюча громада має важливе значення для сталого майбутнього та зцілення.

Взаємодія з громадою: Ми активно взаємодіємо з місцевими громадами, щоб зрозуміти їхні потреби та прагнення. Ми працюємо разом через відкритий діалог і партнерство, щоб визначити можливості для позитивних змін і сприяти участі громадськості в усіх наших проектах, маючи спеціального менеджера по зв’язках з місцевими жителями.

Стала інфраструктура: Ми інвестуємо та просуваємо проекти сталої інфраструктури, які покращують якість життя членів громади. Сюди входять такі ініціативи, як встановлення відновлюваних джерел енергії, розвиток зелених насаджень та екологічне житло.

Створення робочих місць: завдяки нашому партнерству з Місією Схід, ми беремо участь у створенні робочих місць на місцевому рівні, прагнучи застосувати соціальний підхід до створення нових робочих місць для найбільш вразливих верств населення, щоб відновити гідність і допомогти впоратися з травмами, спричиненими конфліктом. Наша місія полягає у створенні нових робочих місць та гідних умов життя для учасників бойових дій та людей з інвалідністю, спричиненою війною. Ми плануємо створити близько п’ятдесяти робочих місць та забезпечити психологічну, освітню та соціальну реабілітацію в Миколаївській області.

Відновлення громад є важливим кроком на шляху до створення життєздатних, стійких та процвітаючих громад. Це вимагає спільних зусиль громадян, організацій та влади для досягнення спільної мети – покращення якості життя для всіх громадян. “Нео-Еко Україна” співпрацює з місцевими та регіональними органами влади, міжнародними організаціями та громадами, щоб забезпечити максимальне залучення до наших проектів.

Всі наші зусилля з відновлення громад спрямовані на створення стійких та спроможних громад, які відіграватимуть життєво важливу роль у побудові сталого майбутнього для України.

Повторне використання, дизайн та розробка еко-продуктів

Еко-дизайн полягає в інтеграції навколишнього середовища, починаючи з етапу проектування продукту або послуги, і протягом усього його життєвого циклу.

Нео-Еко Україна робить свій внесок в еко-дизайн, створюючи продукт або матеріал з вторинної сировини, що обмежує вплив продукту на навколишнє середовище та мобілізує ресурси відходів, створюючи при цьому нові конкурентоспроможні рішення.

Існує багато причин для застосування підходу еко-дизайну, включаючи фінансову економію, розширення клієнтської бази та доступність продукції для громад, що перебувають у зоні ризику. “Нео-Еко Україна” вже визначила можливості для виробництва еко-продукції в Україні, в тому числі з перероблених матеріалів:

  • Метали: Переробка для промислового ливарного виробництва
  • Солома: Використовується для ізоляції солом’яних панелей
    Деревина: Переробка деревини на деревостружкові плити або подрібнення та гранулювання для виробництва брикетів для спалювання. Існує потреба в розробці альтернативних і додаткових шляхів відновлення матеріалів. Виробництво панелей з переробленої деревини в Україні могло б стимулювати будівництво з солом’яних дерев’яних панелей та використання біоматеріалів.
  • Інертні матеріали: Переробка на змішаний заповнювач для дорожніх робіт
  • Жорсткий та гнучкий ПВХ: переробка мікронізованих гранул у пластмасовій промисловості
  • Бетон: Переробка на заповнювачі для бетону
    Повторне використання пожертвуваних відпрацьованих матеріалів
    Гіпс: Переробка гіпсу на гіпс для виробництва нових плит
    Екоматеріали для дому та саду
    Повторне використання матеріалів з аграрних відходів

Навчання та управління поводженням з азбестом

За радянських часів Україна була великим виробником азбесту, і до недавнього часу країна продовжувала масово використовувати азбест російського виробництва в будівництві. Азбест – це дешевий, готовий до використання, водостійкий матеріал, яким ізолюють більшість дахів в Україні.

Біла книга поводження з азбестом

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) класифікувала азбест як доведений канцероген, що викликає різноманітні захворювання – від ускладнень дихання до раку легенів, шлунку та інших органів. Азбест – це назва групи з півдюжини природних матеріалів на основі мінералів кремнію. Спільною характеристикою цього сімейства матеріалів є наявність мікроскопічних, витягнутих волокон (хризотилового волокна), які при руйнуванні поширюються через повітря, землю і дозволяють живим істотам дихати.

Розглядаючи питання повоєнної відбудови та поводження з відходами в Україні, важливо враховувати довгострокові заходи з охорони довкілля. Ризики, такі як забруднення азбестом, повинні бути повністю оцінені, а відповідні плани і процедури повинні бути впроваджені, щоб забезпечити ретельне і належне поводження з ними.

Нинішнім традиційним рішенням для поводження з азбестом є його захоронення на полігоні для небезпечних відходів. Місце остаточного захоронення обладнане геомембраною для збору стічних вод і запобігання міграції азбесту в ґрунтові води та ґрунт.

“Нео-Еко Україна” є частиною активної робочої групи з п’яти компаній, включаючи пана Ронні Мааса з Amianti BV, яка активно працює над створенням стандартної операційної процедури поводження з азбестом в Україні. Крім того, ми сподіваємося провести навчання з питань азбесту в Україні та створити невелику лабораторію для обробки азбесту в 2024 році, щоб запропонувати еко-відповідальну нейтралізацію азбесту.

Низьковуглецевий цемент

Приблизно 8% викидів вуглекислого газу (CO2), що призводить до потепління планети, припадає на цементну промисловість, перевищуючи викиди вуглецю від авіації на 2%. Для порівняння, при виробництві цементу виділяється близько 450 г CO2 на кожні 450 г виробленого цементу. Якби цементна промисловість була країною, вона була б третім за величиною джерелом викидів вуглекислого газу у світі після США та Китаю. Щоб компенсувати викиди, а також не відставати від зростаючого світового попиту, знадобляться більш глибокі та інноваційні зусилля з декарбонізації. Враховуючи величезні збитки, завдані Україні, очікується, що річний попит на цемент в Україні в найближчі 15-20 років становитиме 30 мільйонів тонн, що призведе до щонайменше 28,5 мільйона тонн викидів CO2 щорічно.

Разом зі своїм партнером “Mission East” “Нео-Еко Україна” відгукнулася на конкурс проектів програми уряду Данії DANIDA щодо створення напівпромислового пілотного заводу з подрібнення та сушіння шлаку та глини для виробництва новітнього низьковуглецевого цементу в Україні з використанням зеленої енергії, що виробляється з відходів виробництва.

Для отримання додаткової інформації про наш проект з виробництва низьковуглецевого цементу, будь ласка, звертайтеся до Барта Грюйерта за адресою: bgruyaert@neo-eco.fr.

Навчання та адвокація циркулярної економіки

“Нео-Еко Україна” вірить, що циркулярна економіка – це шлях до сталого майбутнього. Наша місія – сприяти переходу до цього нового підходу, і однією з наших ключових ролей є активна взаємодія з урядом, політиками, громадами та іншими зацікавленими сторонами для створення сприятливого середовища, яке підтримує практики та ініціативи циркулярної економіки. Для цього ми регулярно організовуємо тренінги та конференції:

  • Зрозуміти концепції та принципи циркулярної економіки
  • Дізнатися, як застосовувати ці принципи у вашому секторі чи бізнесі
  • побачити реальні приклади успішних циркулярних ініціатив та проєктів
  • Дізнатися, як розробляти та впроваджувати циркулярні стратегії та рішення.

Зверніться до “Нео-Еко Україна” вже сьогодні, якщо вашій організації буде корисний тренінг з циркулярної економіки або сталого розвитку.