Нео-Еко Україна запускає навчальну Програму з розвитку потенціалу ARCHES

Пілотний проект сприятиме розвитку місцевого потенціалу, необхідного для сталого відновлення України 

Київ, Україна (25 липня 2023 р.) – Оскільки  країна зосереджує свою увагу на відновленні національної інфраструктури, компанія, яка спеціалізується на циркулярній економіці “Нео-Еко Україна” спільно із своєю благодійною організацією Ukraine Resilience, оголосили про запуск навчальної програми, спрямованої на підвищення кваліфікації українців, які працюють у сферах містобудування, нерухомості та будівництва. 

Програма розвитку потенціалу ARCHES, розшифровується як:
A – Architecture – архітектура,
R – Real Estate – нерухомість,
C – Construction –  будівництво,
H – Holistic – для комплексної
– Excellence – досконалості та
S – Sustainability – сталості у сфері розвитку. 

Вона має на меті, сприяти відновленню України у двох ключових напрямках. По-перше, програма надаватиме українським фахівцям як державного, так і приватного сектору інструменти, навички та механізми для підвищення стандартів якості, необхідних для вступу країни до ЄС. По-друге, програма надаватиме учасникам інноваційні концепції, пов’язані з найкращими міжнародними практиками в сфері урбаністики та сталого розвитку, тим самим заохочуючи їх до кардинального реформування своїх міст та селищ. 

Для досягнення зазначених цілей програма з розвитку потенціалу залучає цільові групи, до складу яких увійдуть відомі європейські та американські науковці, девелопери, містобудівники, архітектори та експерти у сфері будівництва. На відміну від інших програм розвитку потенціалу, які спочатку проводять попередньо підготовлені уроки і застосовують більш теоретичний та навчальний підхід, робочі групи ARCHES тісно співпрацюватимуть з місцевими громадськими організаціями та мешканцями України, під час роботи над реальними прикладами з життя. Шляхом спільної розробки конкретних рішень для окремих потреб, цільові групи надаватимуть практичну, кращу у своєму класі професійну підготовку українцям, відповідальним за реконструкцію на місцях. Перші пілотні проекти програми будуть зосереджені на десяти громадах, що потребують відновлення, здебільшого в Миколаївській області, і охоплюватимуть міські, сільські, портові та промислові райони. 

Пан Олег Пилипенко, мер Шевченківської громади, вже погодився співпрацювати з робочими групами ARCHES. Його натхнена позиція, з якою він підтримав програму, свідчить про мотивацію, що стояла за його рішенням співпрацювати з  Neo-Eco Ukraine. Пан Олег зазначив: “Я щодня спілкуюсь з розчарованими мешканцями, які хочуть бачити наше місто відновленим. Мені прикро постійно розповідати їм про те, що деякі з наших планів гальмуються через відсутність чіткого уявлення як саме здійснювати реконструкцію. Просто замінити зруйновані будівлі на їхні копії? Чи відбудовувати за стандартами ЄС? Можливо, ми повністю переосмислимо наше міське планування? Я буду радий співпрацювати з робочими групами ARCHES, адже вони здатні відповісти нам на ці питання, а також підготувати наступне покоління фахівців у галузі містобудування та нерухомості в Україні”. 

Сподівання мера Олега Пилипенка покладаються на членів робочої групи ARCHES, таких як Пол Альт, засновник “Alt Architecture + Research Associates” у Чикаго, штат Іллінойс. Значна частина роботи пана Альта зосереджена на тому, як пристосувати міське планування та архітектуру до потреб мешканців, які пережили серйозні психологічні травми. “Я розумію, що основна увага українців зосереджена на залученні інвестицій та фінансуванні для якнайшвидшої відбудови своїх міст, але я хотів би надати рекомендації щодо того, як внесення невеликих змін до міського планування та будівельних проектів здатні вплинути на ментальне здоров’я громадян, що сприятиме зміцненню громад, які оговтуються від наслідків війни”. 

Кирило Чернишук, директор компанії Neo-Eco Ukraine, закликає міжнародні та українські організації, зацікавлені в участі у Програмі розвитку потенціалу ARCHES, до активних дій. Він зазначає: “Ми щиро вітаємо професіоналів з усіх сфер діяльності, які приєднаються до нас у наданні практичних рекомендацій під час реконструкції України. Завдяки співпраці з міжнародними та місцевими організаціями, ми прагнемо розширити повноваження українських громад активно відстоювати свої потреби та працювати разом з регіональними, національними та міжнародними організаціями у відновленні своєї країни. Наш пілотний проект у Гостомелі уже демонструє надзвичайну ефективність громадської участі та оновлення громад на місцевому рівні, і ми прагнемо повторити цей успіх у масштабніших умовах”. 

Незважаючи на те, що наразі триває попередній аналіз робочих груп, програма має на меті розпочати реалізацію місцевих пілотних проектів у вересні 2023 року. Організації, які хотіли б долучитися до програми, можуть звернутися за контактами, вказаними нижче.

Інформація про компанію Neo-Eco Ukraine

Neo-Eco Ukraine використовує свій 17-річний досвід у реалізації французьких та міжнародних проєктів циркулярної економіки для переробки будівельних відходів у нові матеріали та відновлення України економічно й ефективно, зберігаючи навколишнє середовище, створюючи нові робочі місця, мінімізуючи ризики та підвищуючи рентабельність інвестицій. Команда з дев’яти осіб працює у двох наших офісах у Києві та Миколаєві.

Для отримання додаткової інформації про Програму розвитку потенціалу, будь ласка, звертайтеся:

Bart Gruyaert
Project Director Ukraine
Email: bgruyaert@neo-eco.fr